- Komerční sdělení -aktualne

Jak často čistit kávovar

Pokud jste milovníkem kávy, jisti mnohem více oceníte kávu připravenou v kávovaru, než rozpustnou kávu. Aby však byla káva připravená v kávovaru chutná, je nutné o něj pečovat a pravidelně jej čistit. Pokud tomu tak nebude, mastnota, která je produkována zrny kávy se bude usazovat vevnitř kávovaru. Pokud používáte pro přípravu kávy v kávovaru také mléko, znečištěné cesty, kterými teče mléko do šálku mohou chuť vaší kávy také pěkně znepříjemnit. Negativní vliv na chuť kávy může být způsobena také vodním kamenem. Jakými prostředky a jak často čistit váš kávovar, aby káva z něj připravená byla vždy ve 100% kvalitě a chutnala tak, jak má?

Čištění kávovaru

Mletím kávových zrn v kávovaru způsobuje uvolňování kávových tuků a olejů, které mohou kávovar ucpat. Abychom předešli usazování těchto nečistot a vyvarovali se drahému čištění stroje u profesionálů, je nutné používat čisticí tablety do kávovaru.

Tabletu určenou k čistění kávovaru rozpusťte ve 100 ml horké vody. Roztok nalejte do nádrže pro vodu a přidejte cca 500 ml teplé vody. Pokud má váš kávovar funkci čištění, berte v úvahu pokyny výrobce. Nechejte kapalinu protékat strojem po dobu 5-10 minut. Poté naplňte nádržku čistou vodou a propláchněte stroj.

Odvápnění kávovaru

Vodní kámen vzniká zcela přirozeně na základě tvrdosti vody. Čím tvrdší vodou kávovar plníte, tím četnější usazování vodního kamene je. Odvápňovací tablety do kávovaru je potřeba využívat alespoň jednou za měsíc. Příprava pro odvápnění kávovaru je jednoduchá.

Odvápňovací tablety Woldoclean odstraňují vodní kámen usazený ve spárech vašeho kávovaru. Naplňte nádobku vodou a přidejte do ní 1 až 2 tablety určené k odvápnění. Spusťte kávovar s programem odvápnění. Jakmile bude proces ukončen, propláchněte kávovar čistou vodou.

Čištění mléčných cest

Při přípravě cappuccina nebo latte je používáno mléko. I to se samozřejmě usazuje a není radno nechávat ho v kávovaru zaschnout. Čistič mléčných cest napomáhá v odstranění zbytků mléka a také bakteriích, které se usazují v mléčných cestách kávovaru. Pravidelným čištěním čističem docílíte skvělé chuti vámi připravené kávy.

Přípravky jsou vhodné pro kávovary značky Delongi, Philips, Jura, Dolce gusto, Nespresso, Siemens, Seaco, Tchibo a další.

PR článek

Další články autora