- Komerční sdělení -aktualne

I s malým vozem se dají podnikat dlouhé výlety – stačí mít správné střešní nosiče, které pomohou

Rodinné výlety, dovolená – to je přesně to, na co se celý rok tolik těšíte. Není divu, protože rodinná pohoda je jednoduše k nezaplacení. Pokud nemáte obytný vůz, do kterého umístíte veškeré svoje potřeby, zřejmě jste omezení místem a nemůžete s sebou vzít vše, co byste potřebovali. V takovém případě tu jsou střešní nosiče, které vám pomohou převést jak kola, lyže, tak i osobní věci a další. Jaké nosiče tedy vybrat a kdy je můžete nejvíc využít?

Střešní nosiče pro převoz kol

Jste milovníkem cykloturistiky? Rádi vyrážíte za poznáním přírody a láká vás pohled i na jinou krajinu než tu naši? V takových případech mohou pomoci střešní nošice. Uvezou jedno, ale až čtyři kola. Je třeba ale pohlížet na to, z jakého materiálu jsou nosiče vyrobeny. Ty z plastu bývají levnější, ale mají nižší nosnost, takže na nich převezete maximálně jedno kolo. Pokud chcete převést kola celé rodině, pořiďte raději ty, které jsou vyrobeny z oceli nebo hliníku. Ty uvezou střešní box až o 450 litrech, kam můžete umístit osobní věci nebo až čtyři kola. 

Hurá na zimní dovolenou

Kola nejsou nic pro vás, ale rádi jezdíte v zimě na hory? Klidně až do Alp? Jenže na místě si půjčujete lyže, abyste si zasněžené kopce užili pěkně zblízka. Jedná se o vhodné řešení, ale takové vypůjčení lyží pro celou rodinu může vlézt pěkně do peněz. Nehledě na to, jak se zdražilo ubytování v turistických destinacích. Pokud jste zapálený lyžař, vyplatí se pořídit si vlastní lyže a pomocí střešních nosičů si je převážet. Na nosiče stačí pořídit držáky na lyže či snowboard a vyrazit. 

Něco málo o nosičích

Na co nám střešní nosiče poslouží, je jedna věc. Druhá je ta, jak je upevníme. Už víme, že musíme zvolit materiál nosičů dle toho, jakou váhu na nich budeme převážet. Posledním aspektem ke zohlednění je upevňování. Pokud máte na autě hagusy – podélníky, stačí pořídit příčníky určené na ně. Pokud je tam nemáte, pořiďte příčníky, jenž se dají upevnit pod lem střechy. 

PR článek

Další články autora