- Komerční sdělení -aktualne

5 úžasných lekcí jak se poučit z neúspěchu

5 úžasných lekcí jak se poučit z neúspěchu
Neúspěch je základem úspěchu
Někteří lidé se tak obávají neúspěchu, že se vyhýbají jakékoliv příležitosti na úspěch. Úspěch však bez selhání neexistuje. Selhání je více než jen prostředek ukončení – také nás učí důležitým lekcím. My vám představíme 5 lekci, které se z neúspěchu naučíte.

 1. Neúspěch nám ukáže, kdo jsou naši skuteční přátelé
  Když jste úspěšný, všichni chtějí z vašeho úspěchu kousek. Chtějí těžit z vaší slávy. Bohužel, titíž lidé vás opustí v tom momentě, jak selžete. Proč to tak je? Inu, lidé se řadí spolčují s vítězi a pokud máte takových lidí ve svém životě, budou s vámi pouze v příznivých časech. Nejsou vašimi skutečnými přáteli.

Skutečnými přáteli jsou ti lidé, kteří si udržují svou víru ve vás, lásku a podporu v dobrých, ale i ve špatných časech.

 1. Neúspěch vás přinutí přehodnotit, co je skutečným úspěchem
  Vždy uvažujeme o větším, lepším a očarujúcejšom – větší dům, více peněz, lepší auto … Ale úspěch nutně neznamená mít více. Úspěch je dobrý pocit z něčeho, co už máte. Pokud se snažíte, ale selžete, neznamená to, že jste se nesnažili dostatečně. Může to být proto, že se nesnažíte o tu správnou věc. Použijte neúspěch k přehodnocení vašich aktuálních cílů a definujte si, co pro vás úspěch skutečně znamená.

Ujistěte se, že usilujete o něco, co za to stojí. Vaše úsilí nasměrujte na něco, co skutečně potřebujete (a ne na něco, co jen chcete).

 1. Neúspěch je trvalý, pouze pokud se vzdáte
  Někdy pouze změní váš pohled na věc, ale to není to samé jako vzdání se. Vzdát se a tím to skončit, je trvalá záležitost. Přemýšlejte takto. „Neúspěch není trvalý, dokud ho sami nepřijmete.“
 2. Nikdo jiný není zodpovědný za vaše selhání
  Nezáleží na tom, kolikrát se vám to nepodaří, pokud se nevzdáte, nakonec budete úspěšní. Pokud jde o úspěch a neúspěch, většina z nás má stejné šance. Hlavní rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem je, že lidé, kteří uspěli, se nebojí selhání. Stále na tom pracují a pravděpodobně proto jsou v tom dobří. Jakmile se jim to podaří, na všechny nezdařené pokusy se zapomene. Všichni si zapamatují pouze jeho úspěch.
 3. Selhání je červená vlajka, která může vést ke změně
  Pokud děláte tutéž věc stále dokola a nedaří se vám, pravděpodobně potřebujete změnu. Ve skutečnosti je neúspěch často takovou červenou vlajkou, která si žádá změnu. Je čas dělat věci jinak? Ať už jde o změnu práce nebo přístupu k ní, něco musíte změnit, abyste dosáhli to, co chcete. Můžete udělat stejnou chybu i tisíckrát, ale pokud to uděláte, nevyužili jste hodně vašich selhání k poučení se.

Nikdy se nevzdávejte, ale ujistěte se, že jste se poučili z vlastních chyb a udělali jste změny, když jich bylo třeba.

Lekce je odměnou
Podle výzkumu Univerzity v Jižní Kalifornii má mysl dvě možnosti, pokud dojde k selhání:

Trpí hanbou, která je jako trest. Člověk se cítí tak špatně, že už stejnou chybu vícekrát neudělá.
Podívá se na situaci s nadhledem. Zjišťuje, co bylo špatně a po aplikování změn udělá další pokus, což je jakýmsi druhem odměny.
Lekce je spíše odměnou než trestem! Nebylo by lepší být odměněn za učení? Pokud si dáte čas k nalezení poučení (odměny) ve svých selháních, dostáváte se do lepší pozice a vrátíte se silnější než předtím.

PR článek

Další články autora